Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Adıyaman’da, şiddetli yağışın ardından oluşan sel, hayatı olumsuz etkiledi.

02 Aralık 2019      235 Okuma      ,

Adıyaman’da, şiddetli yağışın ardından oluşan sel, hayatı olumsuz etkiledi.

Kent merkezinde bulunan Sümerevler Mahallesindeki bir evi, sağanak sonrası su bastı. Eşyaları kullanılamaz hale gelen aile, evdeki suyu tahliye etti.

Sağanak nedeniyle oluşan su birikintileri zaman zaman ulaşımda da aksamaya neden oldu. Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde çalışma yaptı.

Adıyaman’da 4 ay önce evlenen Mehmet Ali Temir’in kaldığı evi lağım suları bastı. Misafirlikten evlerine dönen yeni evli çift, evlerinin lağım suları altında kaldığını görünce adeta hayatlarının şokunu yaşadı.

HAYATLARININ ŞOKUNU YAŞADILAR
Birkaç gündür başlayan yağışla birlikte merkez Sümerevler Mahallesinde ikamet eden ve 4 ay önce evlenen Mehmet Ali Temir’in kaldığı evi lağım suları bastı. Misafirlikten evlerine dönen yeni evli çift, evlerinin lağım suları altında kaldığını görünce adeta hayatlarının şokunu yaşadı.


YÜZEN EŞYALARI TEK TEK KALDIRILDI
Yeni aldıkları bütün ev eşyalarının sular altında kaldığını gören Temir çifti komşularından yardım istedi. Komşularının yardımlarıyla çiftin sular üstünde yüzen eşyaları tek tek kaldırıldı. Komşularının yardımlarıyla eşyalarını sular üzerinden toplayan çift, komşularıyla beraber evi basan lağım suyunu tahliye etmeye çalıştı.


“ŞUAN OLDUKÇA ZOR DURUMDAYIM”
Yeni aldıkları bütün eşyaların tamamen kullanılamaz hale geldiğini belirten Mehmet Ali Temir, “Zaten her şey bitmiş. 3-4 Aydır evliyim, evimde kira. Her hangi bir gelirimde yok her şey bitmiş. Lağımdan geldi ve her taraf lağım. Ben yetkililerden yardım istiyorum. Şuan oldukça zor durumdayım” dedi.

“EŞYALARI KULLANILAMAZ HALE GELDİ”
Temir çiftine yardıma gelen komşulardan Mustafa Akdağ ise, “Lağım suyu bastı. Eşyaları kullanılamaz hale geldi. Maddi durumu iyi olmadığı için komşularımıza yetkililerden yardım istiyoruz” diye konuştu.

Yağmur sularından dolayı aynı zamanda Adıyaman Karali Köprüsü üzerinde meydana gelen gölletlenmelerden dolayı sürücüler zor anlar yaşadı. Köprü üzerinde su göletlerind en dolayı bazı araçlar ise yol ortasında mahsur kaldı. Mahsur kalan araç sürücülerinin yardımlarına yoldan geçen diğer araç sürücüleri yetişti.

Kaynak. AA

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara