Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Elazığ depreminden saatler sonra canlı kurtarıldılar

25 Ocak 2020      235 Okuma     

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesine bağlı Gezin’de olmak üzere iki kişinin daha enkaz altından kurtarıldığı bildirildi. Gelen son dakika bilgisine göre, Elazığ’da arama kurtarma ekipleri enkazdan bir kişiyi daha canlı olarak çıkardı. Enkazdan çıkarılan kişinin hamile bir kadın olduğu öğrenildi. Mustafa Paşa Mahallesi’nde ise enkaz altından 13 saat sonra bir kişi sağ çıkarıldı.

AFAD’ın twitter hesabından, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Elazığ’da görev yapan arama kurtarma ekiplerimiz az önce biri Gezin’de, biri de merkezde olmak üzere, iki kişiyi daha enkaz altından sağ olarak kurtarmıştır.” ifadelerine yer verildi.

BİR KİŞİ DAHA CANLI KURTARILDI

Elazığ’ın Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde enkaz altından 12 saat sonra bir kişi çıkarıldı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, AFAD ve UMKE başta olmak üzere ekiplerin Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Ekipler tarafından 12 saat sonra enkazdan bir kişi canlı çıkarıldı. Yaralı, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Enkazdan çıkarılan kişinin hamile bir kadın olduğu öğrenildi.

13 SAAT SONRA CANLI KURTARILDI

Elazığ merkez Mustafa Paşa Mahallesi’nde enkaz altından 13 saat sonra bir kişi sağ çıkarıldı.

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara