Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Canlı Su ne demektir?

09 Şubat 2021      1328 Okuma

Canlı Su Ne Demektir, Neden Canlı Su ?

Hidrojen Filtresi

Her alanda Gelişen teknolojiler Filtreleme sisteminde de kendini göstermeye devam ediyor, Hidrojen Filtreleme Sistemi Vücudunuzu hücresel seviyede canlandırır, arındırır ve enerji kazandırır. Bu şık ve ileri teknoloji ürünü içme suyunuzu Altıgen olarak yeniden yapılandırarak enerji kazandırır.

Sudaki oksijen miktarını büyük oranda arttırır ve suyun alkali seviyesini yükseltir. Vücudumuz için faydalı ve yaşam kalitemizi arttıran özel bir su üretir, Bu su metabolizmanın işleyişini ve iç dengesini düzenler, Bilim bunu  “ CANLI SU” olarak tanılandırılmaktadır.

Multi Mineral Filtre Destegi

Multi Mineral Filtre Destegi

Bebek Filtresi

Suyun içerisine gerekli mineralleri ekleyen özel üretim doğal mineral taşlardan oluşan filtremiz, Suyu mineral yönünden zenginleştiren doğal kaynak suyu niteliğinde su elde etmenizi sağlar

9 Katmanlı Biostone Filtre

Alkali mineralleri geçirirken virüs ve bakterileri kolayca elimine eder. Tarımsal ve diğer kirletici kimyasal maddeleri engeller. Sudaki kokuyu alır lezzetini arttırır. Filtre katmanları içinde suya doğal olarak infared enerji veren seramik yapıda yarı değerli turmalin taşı vardır.

Alkali Iyonize Su Nedir ve Faydaları

Su iyonizerleri şebeke sularında bulunan her türlü yabancı maddeyi arındıran ve içilen suyu daha faydalı hale getiren ev ya da işyeri kullanımına uygun kaliteli yaşam ürünleridir. Sularda bulunan mikropların ve bakterilerin yok edilmesi için kullanılan klor vb dezenfektanlar, sulara karışan her türlü yabancı madde ve serbest radikaller hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olur. Su iyonizerleri ise filtreleri yardımıyla bu yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha yumuşak, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

KALP HASTALIKLARI

“Benim görüşüme göre antioksidan suyun mucizevi özelliği onun toksinleri nötrleştirebilmesine rağmen bir kimyasal ilaç olmamasından kaynaklanıyor.Ayrıca farklı ilaçları, farklı özel durumlara göre sınıflandırılmış hastalara ayrı ayrı verirken, antioksidan suyu genel olarak tüm hastalara verebiliyorsunuz. Örneğin 35 yaşında olan bir kalp hastam vardı. 5 sene boyunca hastalığı her geçen gün kötüye gitti ve Setagays Devlet Hastahanesi’nde yoğun tedavi altına alındı.Bu 5 sene süresinde, çok sayıda iyi ve alanında uzman doktor tarafından tedavisine çalışıldı; ancak bir netice alınamadı. Geçen sene Ağustos ayında akrabalarıyla konuştuğumda umutsuz bir halde olduklarını ve hastanın ölümünü beklediklerini öğrendim. Bu aynı zamanda hastanın akrabalarından birinin antioksidan su üreten bir su işlemcisi (İon-Su-Jeneratörü) aldığı zamana denk geliyordu… Şu an bu kişinin sağlık durumu gayet iyi ve vücudu kendini tekrar yapılandırıyor.”

Prof. Kuwata Keijiroo

Aquaplus Riva Serisi Cihazlarımız

EGZEMA

“Egzema hastalığı, kendini belli eden bazı deri durumları ile tanımlansa da, ne olduğu ve ne gibi etkiler ile oluştuğu aslında tam açıklığa kavuşmamış bir hastalıktır. Ancak çoğu durumda, bir dış tahrip etkisi ile meydana gelmektedir. Örneğin 70 yaşındaki bir hastam tam 10 senedir egzema hastalığı ile savaşıyordu ve özel bakım bile pek olumlu sonuçlar vermemişti. Savaş sonrasında bacaklarında meydana gelen akut egzema, sonraki yıllarda kronik hale gelmişti. Sol bacağında olumlu sonuçlar elde edilmesine rağmen maalesef sağ bacağı hiçbir ilerleme göstermemişti. Öyle ki bu bacağında kaşınmalar yüzünden sık sık kanamalar meydana geliyordu. Ona antioksidan suyu denemesini tavsiye ettim. Kendisi bir İon Su Jeneratörü alarak her gün antioksidan su içmeye ve yine jeneratörden sağladığı asidik su ile banyo yapmaya başladı. Yanlızca 2 hafta sonra bacağındaki tüm yaralar kurudu. Toplam 1,5 ay içinde de egzema hastalığı tamamen geçti.”

Prof. Tamura Tatsuji, Keifku Rehabilitasyon Merkezi

ALERJİ

Hastam olan Polis Araştırma Enstitüsü başkanı Sayın Yamada, birçok alerjik eplikasyondan muzdaripti. Uzun süreler tedavi olmaya çalıştı ancak bir ilerleme kaydedilemedi. Sonraları kendisi antioksidan su kullanmaya başladı. Bu işe yaradı ve bir süre sonra alerji belirtileri tamamen yok oldu. Her türlü yemeği tükettiği halde herhangi bir alerjik durumla karşılaşmaması yüzünden şu an halinden oldukça memnun. Ayrıca benimde alerjim olduğu için antioksidan suyu bende kullandım ve oldukça işe yaradığını gördüm. Bunun üzerinde konuyu biraz araştırdım. Sonuçta, incelediğim her alerji vakasında antioksidan mineral eksikliği olduğunu keşfettim. Bu sayede vücut aşırı duyarlı hale geliyor ve alerji kolaylıkla yayılabiliyordu. Duyarlılığı dengeye getirebilmek için de damardan kalsiyum çözeltisi zerk etmek gerekiyordu. Böylece aslında içinde ionik kalsiyum bulunan antioksidan suyun alerjiyi nasıl yok ettiğini de öğrenmiş oldum.”

Prof. Kuninaka Hironaga, Kuninaka Hastahanesi baş hekimi

SİNDİRİM SİSTEMİ PROBLEMLERİ

“Antioksidan suyun midedeki esas etkisi, salgılamayı nötrleştirmesi ve mide fonksiyonlarını güçlendirmesinden ileri gelmektedir. Antioksidan suyun, midedeki gastrik salgıların pH dengesini sağlayarak Hipoklorhidra (gastrik suyu fazlalığı) ve Aklorhidra (gastrik suyu azlığı) hastalarının problemlerini çözdüğü kanıtlanmıştır.”

Prof. Kogure Keizou, Juntendo Hastahanesi, Kogure Kliniği

DİYABETİKLER

“Bir süre önce ilaç yerine antioksidan su ile tedavi etmeye başladığım diyabetik hastalarım arasından 15 kişi seçilerek, Tokyo Üniversitesi’ne çaşitli testler ve gözlemler yapılmak üzere götürüldü. Açıkçası bazı durumu ciddi hastalarım, bu tedavi yönteminden biraz tedirgin olmaktaydılar. Çünkü antioksidan su verilen hastaların kan ve idrarlarındaki şeker miktarı 300 mg/l’den 2 mg/l’ye düşüyordu. Bazı hastaların bu şekilde günde 5-6 kez kan testine girdiği ve durumlarının oldukça normal olduğu gözlendi.Yemek sonrası testlerde de kan şekeri ve idrar oranları 100 mg/l : 0 mg/l çıktı. İdrardaki şeker tamamen yok oluyordu.”

Prof. Kuwata Keijiroo

JİNEKOLOJİ

“Antioksidan suyun faydalarını birçok hastalığın iyileştirilmesinde; özellikle jinekolojik hastaların tedavisinde görüyoruz. Bunun en önemli sebebi ise antioksidan suyun toksinler üzerindeki nötrleştirici etkisidir. Seneler boyu süren araştırmalarımda gördüğüm, antioksidan suyun pre-eklampik toksima hastası kadınlar üzerindeki olumlu etkileri olduğu ve bu hastalarımızın antioksidan su yardımı ile oldukça sağlıklı ve zeka seviyesi normal bebeklere göre daha yüksek çocuklar dünyaya getirebildikleridir.”

Prof. Watanabe Ifao, Watanabe hastahanesi baş hekimi

OBEZİTE

“Vücudumuzda alınan gıdaların yakılması durumu, yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Proteinlerin, karbonhidratların ve yağların aşırı alınması durumunda da bu vitamin ve minerallere olan ihtiyaç artacaktır. Antioksidan suyun ihtiva ettiği ionik kalsiyum sayesine, yiyeceklerin yakılma işlemi kolaylaşır. Bu sebeple obezite hastalarına antioksidan suyu tavsiye ediyoruz.”

Prof. Hatori Tasutaroo, Akajiuji Kan Merkezi baş hekimi

KULLANICI GÖRÜŞLERİ

Burada okuyacaklarınızı lütfen tıbbi birer tavsiye olarak algılamayınız. Aşağıda yazılanlar yalnızca alkali iyon su içerek sağlıklarını koruyan kişilerin kendi istekleri ile yine kendi deneyimlerini anlatmaktadır ve bilgilendirme amaçlıdır.

İleri teknoloji iyonizerler cihazlar vasıtasıyla elde edilebilen alkali iyonize su, tek kelimeyle; ”Gençlik ve Şifa” kaynağıdır

BİR KANSER HASTASININ ALKALİ İYON SUYUNU SEÇME NEDENİ

Dördüncü derece kanser hastası olduğumu öğrenene dek kendimi standart bir Amerikalı’ya göre çok daha sağlıklı hissediyordum. Asla kimyasal içerikli yiyecek tüketmez kendime dikkat ederdim. Ciddi kemoterapi seanslarından sonra vücudum genelde daha rahat ediyordu, ancak bu fazla uzun süreli olmuyordu. Seanslar ve dikkatlice hazırlanmış diyetime rağmen sıklıkla yükselen ateşim ve ağrılarım yüzünden bir süre sonra hep aynı kötü duruma düşüyordum.

Üç sene süren kemoterapi ve ilaç tedavisine rağmen doktorlarım herhangi bir iyileşme olmadığını ve sorunumun ölümcül olduğunu belirttiler.Bu arada vücudumda bir çok kimyasal madde oluşmuş ve sağlığımı geri kazanmamı sağlayacak kaynaklar da oldukça azalmıştı. Bu amaçla tekrar ham sebze-meyve ve yiyecek diyetime ağırlık vermeye başladım. Ayrıca konu hakkında araştırmalar da yapmaya başladım.

ION-FARM İon Su Jeneratörü ile bu araştırmalarım sırasında karşılaştım. Kore Sağlık Bakanlığı’nca Kore’de resmi ve kanıtlanmış bir tıbbi alet olmasına rağmen bana ne gibi bir fayda sağlayabileceğini tam olarak bilmiyordum. Ancak buradaki sağlık uzmanlarına danışarak iyonize suyun yararlarını öğrenme imkanı buldum.

Kanser ile savaşımda alkali su içme planım en başlarda işin en önemsiz kısmı gibi görünüyordu. Ancak kısa sürede alkali suyun vücudumdaki toksin ve diğer çeşitli kimyasallar ile savaşırken, diğer iç organlarımın rahatladığını ve sağlığımı geri kazanmama yardım ettiklerini hissedebiliyordum.

Size elbetteki, yanlızca alkali suyun yardımı ile kanseri yenebileceğinizi söylemiyorum. Ben uzun süredir kansere karşı koz olabilecek her türlü şeyi denedim. Ancak belirtmeliyim ki alkali su bana oldukça yardımcı oluyor.

Dave Perkins, USA

YÜKSEK TANSİYON VE İYONİZE SU

“Aralık 1986’da Virginia’da oturan bir arkadaşım sayesinde bir Alkali-su cihazı ile tanıştım. Arkadaşımı bu aletten elde edilen alkali sudan günde 5 pardak içersem yüksek tansiyon problemimin ortadan kalkacağını söyledi. Güvendiğim ve iyi bir hemşire olduğunu bildiğim bir arkadaşım olduğu için aslında fazla da araştırma yapmadan bu aleti satın aldım ve yüksek PH’lı alkali su içmeye başladım. Ayrıca o günlerde tansiyonumu 14/9 seviyesinde turmak için günde 20 mg. Vasotec alıyordum. Ve bu bana doktorum tarafından verilen 3. ilaçtı. Daha önceki ikisi vücudumda yan etki yapmıştı çünkü. Tansiyonumu dengelemek için ilaç kullanma fikri bana pek cazip gelmiyordu.

Alkali suyu içerken aynı zamanda tansiyonumu da gözlem altına almaya başladım. Tansiyonum düşmeye başladıkça aldığım Vasotec miktarını düşürmeye başladım. Tam olarak 6 hafta sonra ilacı tamamen kestim; çünkü tansiyonum onlar olmadan 13/8.5 seviyesine düşmüştü.

Ayrıca Alkali su kullandığım 2 sene boyunca egzersiz yapmadan yaklaşık 10 kg. zayıfladım.”

Sang Wang, Miami USA, “Reverse the Effects of Aging”kitabı yazarı

ÜRİK ASİT VE DİYABETİKLER

“Ekim 1987’de kocamın hastalığı yüzünden bir alkali su jeneratörü ısmarladık ve kullanmaya başladık. Kocam yüksek ürik asidite sahibi ve bir diyabetiktir. Elleri, bacakları, daha doğrusu tüm eklemlerinde keskin ağrılar sebebiyle en sevdiği spor olan golfü bile o tarihe kadar oynayamıyordu. Şuan her istediğini yapabiliyor ve iyonize susuz yapamayacağını her fırsatta dile getiriyor.”

G.Sirhal of Fort Lauderdale, Florida , USA

TAT VE ENERJİ

“Bir süre önce evimde kullanmaya başladığım Alkali su cihazı sayesinde, su dışında her türlü sıvıyı içme ilgisi gösteren bebeklerimin artık su içmeye başladığını fark ettim. Ayrıca kocam ve babam da işlerine giderken artık yanlarında iyonize su götürmeye başladılar. Ayrıca yüksek tansiyonu olan annem de iyonize su bağımlısı oldu.Bence bir kimsenin bu suyu devamlı kullanması için bir hastalık sahibi olması gerekmiyor”

Florence Niemann -The Fountainhead Ltd-, Güney Afrika

HAFIZA VE ENERJİ

“Ben 79 yaşındayım ve alkali suyu kısa zamandır kullanıyorum. Yanlızca 1 aydır kullanmama rağmen evimden plaja kadar 2 km. yürüyüp geri gelebiliyorum. Ayrıca yaş ile gelen hafıza kayıpları (bende bu durum kelime, sözcük unutması olarak görülüyor) yüzünden karşı karşıya kaldığım zor durumlar da oldukça azaldı. İyonize alkali suyun üzerimde 1 ay sürede bu derece bir etki yapması gerçekten de inanılmaz.”

Barbara Bond, Byron Bay-USA

Kan ve Kalp Rahatsızlıkları

“IONFARM jeneratörünü kullanmaya başlayalı yanlızca 8 hafta olmasına rağmen kan basıncım artık 12/8 düzeyinde sabit kalıyor. Tüm yüksek tansiyon ilaçlarımı bıraktım. Ayrıca gut ağrılarım da hissedilir derecede azaldı, yaklaşık 6 kg. verdim ve belim 6 cm. inceldi. Egzersiz veya diyet yapmadan da kendimi çok iyi hissediyorum.”

TACK International,INC.şirketi başkanı Ben Magnaye-Filipinler

Egzema ve Asidik Su

“Temmuz 1999 sel felaketinden sonra (USA) bende nem egzeması başladı. 2 ay sürdürdüğüm tedaviler başarısızlıkla sonuçlanınca, ben de IONFARM ion su jeneratörünün asidik suyu ile ayaklarımı yıkamaya başladım. Tam 2 gün içinde tüm egzema kurudu ve bir daha da geri dönmedi.”

Wilma Gidaya -USA

“8 haftada tüm cilt problemlerinden kurtuldum. Bugüne kadar aşırı duyarlı olan cildim yüzünden normal sabunları bile kullanamıyordum. Ancak cildim muhteşem ve istediğim elbiseleri rahatlıkla giyebiliyorum. Teşekkürler IONwater!”

Neneng Arceo, TV prodüksiyoncusu

Egzema, Nöralji, Diz kireçlenmesi, Alerji, Kronik Soğuk Algınlığı

“Bir gece yakın bir akrabamdan diğer akrabam ile ilgili bir havadis aldım: Alkali su içmeye başladığından beri karaciğer yetmezliği sıkıntıları iyice azalmaya başlamıştı. Bunu takip eden günlerde merakımı gidermek ve alkali su hakkındaki övgü dolu sözlerin gerçek olup olmadığını araştırmak için seminerlere katılmaya başladım. Sonunda ikna oldum ve evime bir adet alkali su cihazı aldım.

Günde 2 litre alkali su içmeye başladıktan bir süre sonra, oldukça belirgin bir şekilde ailemin ve benim en büyük derdim olan şu hastalıklardan tamamen kurtulduk:

No Bu Gang – (Ben)- Yaş:72. İyileşen hastalıklarım: Egzema, Nöralji, Uykusuzluk ve Peklik.

Park Chan Wu – (Karım)- Yaş:64. İyileşen hastalıklar: Diz kireçlenmesi (20 senedir sürüyordu).

No Kyung Hee – (Kızım)- Yaş:28. İyileşen hastalıklar: Kronik deri hastalığı alkali su içmeye başladıktan 1 ay sonra tamamen geçti.

No Hyung Wan – (Oğlum)- Yaş:7. İyileşen hastalıklar: Sürekli devam eden soğuk algınlığı ve cilt problemleri iyileşti. Ayrıca sağlığına kavuştuktan sonra 4 kilo aldı.

Uykusuzluk, Diyabetikler ve Peklik

“Bundan bir süre önce ruhsal sorunlar yüzünden vücudumdaki glikoz oranı 500 mg/dl’ye dek çıkıyordu ve bu sebeple uykusuzluk çekiyordum. Ancak evime alkali su cihazı aldığımdan ve günde 3 litre alkali su içmeye başladığımdan beri oldukça rahatım. Glikoz seviyem neredeyse normale döndü. Ayrıca sindirim sistemim iyileştiği için artık rahatlıkla uyuyabiliyorum. Alkali suyun üzerimdeki etkisinin hiç bitmemesini istiyorum.”

Astım, Hemoroid, Bağırsak Düzensizlikleri, Gastrik Ülser

“İyonize Su Jeneratörü’nden elde ettiğim alkali suyu içmeye başlamadan önce, 10 senedir birçok hastalık ile boğuşuyordum. Bunların arasında sinirsel bağırsak düzensizliği, kalp ritm düzensizliği, astım ve hemoroid başlıca sıradaydı. Ayrıca karım da, sık sık hastane ziyaretlerine gitmesine neden olan gastrik ülser, romatizma ve yüz yanması rahatsızlıklarından muzdaripti. Bu hastalıklar yüzünden ikimiz de birçok kez hastanelik olduk.

Alkali suyu içmeye başladığım 21 Ocak 1996 tarihinden itibaren, bu tip rahatsızlıklarımızla savaşmayı bıraktık. Günde 10 bardak alkali su içmeye başladığımdan beri midem ve kemiklerim rahatlamaya başladı. Yaklaşık 5 ay sonra kalp atışlarımdaki düzensizlik tamamen ortadan kalktı. Tam olarak 9 ay sonra ise, amansız astım hastalığım tamamen iyileşti. Bendeki olumlu değişiklikleri gören karım da alkali su içmeye başladı ve artık ikimizde hastanelere gitmek zorunda değiliz.”

Trafik Kazası Sonrası Etkiler, Kronik Yorgunluk, Hiper-Tansiyon, Migren

“1995 Mayıs’ında bir trafik kazası geçirdim ve bunun sonucunda felç geçirerek hastanede 14 ay kaldım. 1996 Temmuz’unda taburcu oldum. Sonrasında ise koltuk değnekleri ve özellikle yağmurlu günlerde baş gösteren dayanılmaz ağrılar geldi.

Bu acı dolu günlerin birinde, bir arkadaşımla beraber Kwangiu kentindeki İon Su Jeneratörü merkezine gittim. Alkali suyun özelliklerinin bana anlatılmasından sonra, bir İon Su Jeneratörü almaya karar verdim ve evimdeki musluk suyuna bağlatarak alkali su içmeye başladım. Kısa bir süre içinde vücudumda olumlu gelişmeler oldu; bunu hissedebiliyordum. Alkali su kullanmaya başladıktan sonra 2 ay içinde koltuk değneklerinden kurtuldum. Artık merdivenleri onlarsız inip çıkabiliyorum.

Ayrıca karım da kronik yorgunluk ve buna bağlı gelişen hipertansiyon ve migren rahatsızlıklarından muzdarip idi. Kendisi de alkali su içmeye başladıktan yaklaşık 3 ay sonra, sağlığında oldukça iyi gelişmeler oldu. 5 ay sonra ise hipertansiyonu tamamen normale döndü.

SU HAYATTIR. HAYATINIZI KİRLİ SULARA TESLİM ETMEYİN

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara