Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Garanti süreci ne kadardır?

23 Eylül 2019      1845 Okuma

Su Arıtma Cihazlarında Garanti süreci ne kadardır?

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının verdiği Garanti süreci Su Arıtma cihazlarında 2 yıldır.

Garanti Belgesinin kullanılmasında 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile bu kanuna dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik uyarınca, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

“Filtre gruplarımız Garanti Kapsamında değildir”

Firmamız  NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazlarımızda +3 yıl cihaz Garantisi vermektedir.*

Su Arıtma Cihazı Garanti Şartnamesi

Su arıtma sistemi sağlıklı çalışması, arıtma işlemini tam olarak devam etmesi için mutlaka su arıtma filtre değişiminin zamanında ve düzenli olarak yapılması GARANTİLEMEDE ÖN ŞART*‘tır. Su arıtma filtreleri kullanım talimatında yazıldığı şekilde düzenli olarak değiştirildiği sürece, su arıtma sistemi tüm donanımı garanti altındadır.

Zamanında filtre değişimi yapılmamış cihazlar sistem tarafından otomatik olarak garantisi sonlandırılır.

*GARANTİ GEÇERLİLİĞİ İÇİN ÖN ŞART; 2 yıllık yasal süreli garantideki cihazlarımız için filtre değişimlerini düzenli olarak yetkili servisimiz tarafında ve orijinal filtrelerimiz ile yapıldığı takdirde tüm cihazlarımıza 2 yıl garanti vermekteyiz,

Filtre Değişim Süreçleri nedir ?

Filtre değişim zamanlarınız geldiğinde, Adıyaman Su Arıtım Sistemleri bünyesinde bulunan Çağrı Merkezi birimimiz tarafından Periyodik bakım  hizmetimiz için aranırsınız, Filtre değişim için sizden  randevu alınır , Belirtilen gün ve saatte  Filtrelerinizi servisimiz tarafından evinize kadar getirilir ve Filtreleriniz servis personelimiz tarafından değişimi sağlanır.

Filtreleri zamanında değiştirmek istenmez ve değiştirilme servis talebimiz geri çevrilir ise ne olur ?

 Cihazın garanti süreci sona erer, Standart su kalitesi sağlanamaz, su üretim miktarı ve su arıtma cihazınızın su üretme itiş gücü azalır. Mekanik ve elektronik donanım zaman içinde arızalanır ve garanti dışı cihaz servis maliyetinin artırır.

Firmamız  tarafında garanti korumasına alınan cihazlara

Üçüncü şahıslar tarafında servis hizmeti sağlanamaz,

Sağlandığı takdirde Ürün Garanti kapsamı dışında kalır

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara