Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Garanti süreci ne kadardır?

23 Eylül 2019      477 Okuma

Su Arıtma Cihazlarında Garanti süreci ne kadardır?

Garanti süreci ; Sanayi ve Ticaret Bakanlığının verdiği süreç 2 yıldır.*

Garanti Belgesinin kullanılmasında 4077 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun ile bu kanuna dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik uyarınca, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü tarafından izin verilmiştir.

* Adıyaman ve Bölgemiz de Sadece Firmamız  NSF Sertifikalı Su Arıtma Cihazlarımızda 5 yıl cihaz Garantisi vermektedir.

Su Arıtma Filtre Değişimi Garanti Şartları
Su arıtma sistemi sağlıklı çalışması, arıtma işlemini tam olarak devam etmesi için mutlaka su arıtma filtre değişiminin zamanında ve düzenli olarak yapılması ön şarttır. Su arıtma filtreleri kullanım talimatında yazıldığı şekilde düzenli olarak değiştirildiği sürece, su arıtma sistemi tüm donanımı garanti altındadır. Zamanında filtre değişimi yapılmamış cihazlar sistem tarafından otomatik olarak garantisi sonlandırılır.

Ancak Garantilemede ön şart; 2 yıllık yasal süreli garantideki cihazlarımız için filtre değişimlerini düzenli olarak yetkili servisimiz tarafında ve orijinal filtrelerimiz ile yapıldığı takdirde tüm cihazlarımıza 2 yıl garanti vermekteyiz,

NSF Sertifikalı Cihazlara düzenli bakımları yapıldığı takdirde  +3 yıl ek olarak firmamız garanti vermektedir.

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Aquaplus Setra Serii Su Arıtma Cihazı

Filtre Değişim Süreci: Filtre değişim zamanlarınız geldiğinde, Adıyaman Su Arıtım Sistemleri bünyesinde bulunan Çağrı Merkezi birimimiz tarafından Periyodik bakım  hizmetimiz için aranırsınız, Filtre değişim için sizden  randevu alınır , Belirtilen gün ve saatte  Filtrelerinizi servisimiz tarafından evinize kadar getirilir ve Filtreleriniz servis personelimiz tarafından değişimi sağlanır.

Filtreleri zamanında değiştirmek istenmez ve değiştirilme servis talebimiz geri çevrilir ise: Cihazın garanti süreci sona erer, Standart su kalitesi sağlanamaz, su üretim miktarı ve su arıtma cihazınızın su üretme itiş gücü azalır. Mekanik ve elektronik donanım zaman içinde arızalanır ve cihaz maliyetinin artırır.

“Firmamız  tarafında garanti korumasına alınan cihazlar üçüncü şahıslar tarafında servis hizmeti sağlanamaz,

Sağlandığı takdirde Ürün Garanti kapsamı dışında kalır”

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2022 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara