Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Arıtılmış Su da beyaz kabarcıklar neden var?

23 Eylül 2019      1551 Okuma

Arıtılmış Suyumun içinde beyaz kabarcıklar neden var?

Su Arıtma Cihazları için üretilen filtreler, Fabrikada dayanıklılık testi kalite kontrol aşamasında, basınçlı hava ile yüksek barda hava testine tabii tutulurlar ve bu test esnasında basınçlı havanın bir kısmı  uygulanan test sonunda filtre içinde hapsolur ve bundan dolayı hapsolan hava (oksijen) satın aldığınız cihazınızın montajı sonrasında çalışmaya başladığında sistemden geçen su ile dışarı çıkan Micro kabarcıklardır.

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Aquaplus Setra Serisi Cihazlarımız

Bardağa veya sürahiye doldurduğunuz zaman bu beyaz kabarcıklar bir süre sonra kenarlarda toplanarak zamanla yok olurlar.

Bu asla bir problem kesinlikle değildir tam tersine hava/oksijen kabarcıkları olduğu için zararsızdır. Zamanla bu kabarcıklar değişimi yapılan filtrelerden su geçmeye devam ettikçe kaybolur.

Bu durum her filtre değişiminde tekrar karşınıza çıkma ihtimali %90’dır. filtreler basınç hava dayanıklılık testlerine tabi tutulduğu için filtrelerinin içine giren hava bu duruma sebep olmaktadır. 5-10 gün sonra bu durum geçecektir.

Su arıtma cihazını ilk defa kullanan müşterilerimiz; bu beyaz parçacıklar kireç veya kimyasal  değildir. Filtrelerimizin hiç bir aşamasında kimyasal malzeme kullanılmamaktadır.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2022 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara