Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Arıtılmış Su da beyaz kabarcıklar neden var?

23 Eylül 2019      7440 Okuma

Arıtılmış Suyumun içinde beyaz kabarcıklar neden var?

Su Arıtma Cihazları Anafikri Filitreleridir.

Üretilen filtreler, dayanıklılık testine tabi tutulurlar, biz buna kalite kontrol aşaması diyoruz. Kalite Kontrol aşamasında Filtreler Basınçlı hava ile yüksek (10bar) basınçlı hava testine tabii tutulurlar ve bu test esnasında basınçlı havanın bir kısmı  uygulanan test sonunda filtre içindeki karbon gözeneklerinde hapsolur ve bundan dolayı hapsolan hava bir diğer deyim ile oksijen daha sonra Su Arıtma Cihazını Filtrelerden Su geçmeye başlaması ile birlikte Hava  Su ile birlikte dışarıya kabarcık olarak çıkar.

Bu hava kabarcıkları beyaz bir görünüme sahiptir, hatta insanların geneli kireçli gibi algılar, normalde sudaki kireç gözle görülmez ancak bir kabda ısıtılır ise ortaya çıkar. Aslında bu olay sadece Su ile dışarı itilen  Micro hava kabarcıklardır.

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Setra Aquaplus Seri Su Arıtma

Aquaplus Setra Serisi Cihazlarımız

Bardağa veya sürahiye doldurduğunuz zaman bu beyaz kabarcıklar bir süre sonra kenarlarda toplanarak zamanla yok olurlar.

Bu asla bir problem kesinlikle değildir tam tersine hava/oksijen kabarcıkları olduğu için zararsızdır. Zamanla bu kabarcıklar değişimi yapılan filtrelerden su geçmeye devam ettikçe kaybolur.

Bu durum her filtre değişiminde tekrar karşınıza çıkma ihtimali %90’dır. filtreler basınç hava dayanıklılık testlerine tabi tutulduğu için filtrelerinin içine giren hava bu duruma sebep olmaktadır. 5-10 gün sonra bu durum geçecektir.

Su arıtma cihazını ilk defa kullanan müşterilerimiz; bu beyaz parçacıklar kireç veya kimyasal  değildir. Filtrelerimizin hiç bir aşamasında kimyasal malzeme kullanılmamaktadır.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2023 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara