Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Arıtılmış Su da beyaz kabarcıklar neden var?

23 Eylül 2019      12629 Okuma

Arıtılmış Suyumun içinde beyaz kabarcıklar neden var?

Su Arıtma Cihazları Anafikri Filitreleridir.

Kalite Kontrol

Su arıtma cihazı için üretilen filtreler, birtakım kontrollerden geçerler, biz buna kalite kontrol aşaması diyoruz.

Basınçlı Hava Testi

Kalite kontrol aşamalarının bir diğer aşaması, Basınçlı hava testidir.

Filtreler  patlamaya karşı 10 barlık yüksek basınçlı hava testine tabi tutulurlar ve bu test esnasında, basınçlı havanın bir kısmı  uygulanan test sonunda filtre içindeki karbon gözeneklerine hapsolur ve bundan dolayı hapsolan hava bir diğer deyim ile oksijen daha sonra Su Arıtma Cihazı çalışmaya başladığında filtrelerden su geçmeye başlaması ile birlikte karbon gözeneklerinde hapsolan hava  Su ile birlikte dışarıya Kabarcık olarak çıkar.

Bu hava kabarcıkları beyaz bir görünüme sahiptir, hatta insanların geneli kireçli gibi algılar, normalde sudaki kireç gözle görülmez ancak bir kabda ısıtılır ise ortaya çıkar.

Aslında bu olay sadece Su ile dışarı itilen  Micro hava kabarcıklardır.

kaliteli su arıtma filteri

Bardağa veya sürahiye doldurduğunuz zaman bu beyaz kabarcıklar bir süre sonra kenarlarda toplanarak zamanla yok olurlar.

Bu asla bir problem kesinlikle değildir tam tersine hava/oksijen kabarcıkları olduğu için zararsızdır. Zamanla bu kabarcıklar değişimi yapılan filtrelerden su geçmeye devam ettikçe kaybolur.

Bu durum her filtre değişiminde tekrar karşınıza çıkma ihtimali %90’dır. filtreler basınç hava dayanıklılık testlerine tabi tutulduğu için filtrelerinin içine giren hava bu duruma sebep olmaktadır. 5-10 gün sonra bu durum geçecektir.

Su arıtma cihazını ilk defa kullanan müşterilerimiz; bu beyaz parçacıklar kireç veya kimyasal  değildir. Filtrelerimizin hiç bir aşamasında kimyasal malzeme kullanılmamaktadır.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara