Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Açık Kasa Su Arıtma Nedir?

27 Ağustos 2020      297 Okuma

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Nedir?

1998 yıllarda Ülkemizde kullanılmaya başlayan Su Arıtma cihazlarının ilk modellerinden olup, Yeni teknoloji su arıtma cihazların piyasaya girmesi ile beraber günümüzde kullanımı azalan Açık Kasa diye tabir ettiğimiz Su Arıtma Cihaz modelidir.

Günümüzde genelde sıklıkla köylerde kullanımı çok olan, şebeke suyu sisteminin zayıf olduğu, kuyu suyu ve doldurma depolama sularının arıtılmasında ve Baraj suyu gibi direk bağlantılı durumlarda hala sıkça tercih edilmekte ve performansını korumaya devam ettirmektedir. Yabani suların arıtılmasında housing sistemi sayesinde arıtım metodu inline filtrele göre daha kalitelidir.

Yeni çıkan Kapalı kasa  (inline) cihazlar ile en belirgin farkı Housing’e sahip olmasıdır. Yani tezgah altı açık kasa arıtma sistemlerinde filtreler açıktadır ve Hausing adı verilen ayrı bir kabın içinde muhafıza edilir. Bu dağınık görüntü estetik açıdan kullanıcıları memnun etmeyebilir, Filtre değişim periyodu 4-6 aralığında olması kullanıcılarına ekstra maliyet çıkarmakla birlikte, ayrıca filtreler kapalı bir düzenek içinde bulunmadığından toz, bakteri koku oluşumuna açık haldedir. Günümüzde artan Hijyen koşullarını karşılamadığı içinde pek tercih edilmemektedir.

Neva Eco Tezgah Altı Açık Kasa Su Arıtma

Ancak tezgah altı açık kasalardan elde edilen suyun değer oranları Kapalı kasa İnline dediğimiz cihazlara oranla, pH değeri, Yumuşaklığı ve Leziz Su Tadıyla olması gereken değerlerdedir, bu kasa tipine sahip bir su arıtıcısı ile daha kaliteli bir su elde edebilirsiniz. Atık su miktarı bu modellerde daha çoktur 4/1 oranındadır, Ömür olarak Koruma kapağının olmaması nedeniyle Kapalı kasadan daha az ömre sahiptir 3-5 yıl gibi.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2022 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara