Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Açık Kasa Su Arıtma Nedir?

27 Ağustos 2020      2247 Okuma

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Nedir?

1998 yıllarda Ülkemizde kullanılmaya başlayan Su Arıtma cihazlarının ilk modellerinden olup, yeni teknoloji su arıtma cihazların piyasaya girmesi ile beraber günümüzde kullanım alanı azalan Açık-Kasasız diye tabir ettiğimiz Su Arıtma Cihaz modelidir.

Günümüzde sıklıkla köy yerlerinde kullanımı çok olan, şebeke suyu sisteminin zayıf olduğu, kuyu suyu ve doldurma depolama sistemli suların arıtılmasında ve Baraj suyu gibi direk şebeke bağlantılı durumlarda hala sıkça tercih edilmekte.

Yabani suların arıtılmasında Housing sistemi sayesinde arıtım metodu ile İnline filtreli cihazlara göre ömrü daha uzun ve kaliteli su üretir.

Yeni çıkan Kapalı kasa  (inline) cihazlar ile en belirgin farkı Housing’e sahip olmasıdır. Yani tezgah altı Kasasız Su arıtma sistemlerindendir, filtreler açıktadır ve Hausing adı verilen ayrı bir kabın içinde muhafıza edilir. Bu dağınık görüntü estetik açıdan kullanıcıları memnun etmeyebilir, Filtre değişim periyodu 4-6 Ay aralığında olması kullanıcılarına ekstra maliyet çıkarmakla birlikte, Filtreler kapalı bir düzenek içinde bulunmadığından toz, bakteri ve koku oluşumuna açık haldedir. Günümüzde artan Hijyen koşullarını karşılamadığı içinde pek tercih edilmemektedir.

Neva Eco Tezgah Altı Açık Kasa Su Arıtma

Ancak tezgah altı açık kasasız cihazlardan elde edilen suyun değer oranları Kapalı kasa İnline dediğimiz cihazlara oranla;  pH değeri, Yumuşaklığı ve Leziz Su tadıyla olması gereken değerlerdedir, bu  tip bir su arıtıcısı ile daha kaliteli sular elde edebilirsiniz. Atık su miktarı bu modellerde daha çoktur 4/1 Litre oranındadır, Ömür olarak Koruma kapağının olmaması nedeniyle Kapalı kasadan daha az ömre sahiptir 3-5 yıl gibi.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara