Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Açık Kasa Su Arıtma Nedir?

27 Ağustos 2020      129 Okuma

Açık Kasa Su Arıtma Cihazı Nedir?

Yeni teknoloji su arıtma cihazların piyasaya girmesi ile beraber günümüzde kullanımı azalan açık kasa su arıtma cihaz tipidir.

Günümüzde genelde köy yerlerinde veya şebeke suyu sisteminin zayıf olduğu yerler, kuyu suyu veya baraj suyu kullanımlarında kullanılmaktadır. Kuyu suyu baraj suyu gibi direk bağlantılı durumlarda hala tercih edilmektedir.

Yeni çıkan Kapalı kasa  (inline) cihazlar ile en belirgin farkı housing’e sahip olmasıdır. Yani tezgah altı açık kasa arıtma sistemlerinde filtreler açıktadır ve hausing adı verilen ayrı bir kabın içinde muhafıza edilir. Bu dağınık görüntü estetik açıdan kullanıcıları memnun etmeyebilir, ayrıca filtreler kapalı bir düzenek içinde bulunmadığından toz, bakteri koku oluşumuna açık haldedir.

Neva EcoTezgah Altı Açık kasa Su Arıtma

Ancak tezgah altı açık kasalardan elde edilen suyun değer oranları, PH’ı, tadı, kokusu olması gereken değerlerdedir, bu kasa tipine sahip bir su arıtıcısı ile de kaliteli bir su elde edebilirsiniz. Atık su miktarı bu modellerde daha çoktur 3/1 oranındadır, Ömür olarak Kapalı kasadan daha az ömre sahiptir 3-5 yıl gibi.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara