Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Pompa ne işe yarar ?

23 Eylül 2019      2993 Okuma

Su Arıtma Cihazında Pompa ne işe yarar ?

Pompalı ve Pompasız Su Arıtma cihazları arasındaki fark nedir ?

Su arıtma cihazları çalışması prensip olarak;  Düzenli bir Su basıncı ister bu en az 3,5 bar olmalıdır.  Şebeke Su basıncı düşükse pompalı , su basıncı yüksek ise pompasız cihaz tercih edilmelidir.

Pompa suyun basıncının yetersiz kaldığı yerlerde devreye girerek suyun basıncını yükseltir. Pompasız bir cihaz kullanabilmek için şebeke su basıncının en az 3,5 – 4 bar olması gerekmektedir.

Su Basınç değeri 3,5 barın altında kalan tüm yerlerde pompalı cihaz kullanılması gerekmektedir.

arl 235 aquaplus su arıtma

Pompalı Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılmalıdır?

Pompalı su arıtma cihazlarının kullanım alanları çoğunlukla su basıncının düşük olduğu bölgelerdir. Bu bölgelerde ki cihazların çalışabilmesi için en az 3,5-4 barlık su basıncına ihtiyaç vardır. Bu nedenle su basıncınız 3,5 barın altında ise pompalı Su Arıtma cihazı kullanılmalıdır. Bu şekilde Pompa aktif halde çalışacağı için cihazınıza gerekli su basıncını vererek daha rahat çalışılmasını sağlayacaktır.

Pompalı Su Arıtma Cihazı Nerelerde Kullanılır ?

Eğer yaşadığınız şehrin eski bir semtinde oturuyorsanız, oturduğunuz sitenizde hidrofor sistemi yoksa, veya 15 katlı binanın 12-13-14-15. katlarında oturyorsanız Pompalı Su arıtma cihazlarını tercih etmelesiniz.

orjinal su arıtma filtresi

su arıtma filtresi

Elektrikli Su Arıtma Cihazı Mı Pompalı Mı?

Aslında her ikisi de aynı anlama gelmektedir. Hiçbir farkı yoktur. Pompalı Su Arıtma cihazı yerine elektrikli su arıtma cihazı denilmektedir.

“Sizlere tavsiyemiz Su Arıtma cihazı almadan önce Şebeke Su basıncınızı öğrenin”

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara