Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Pompa ne işe yarar ?

23 Eylül 2019      913 Okuma

Pompalı ve Pompasız Su Arıtma cihazları arasındaki fark nedir ? Su Arıtma Cihazında Pompa ne işe yarar ?

Su arıtma cihazları çalışması prensip olarak;  Su basıncı düşükse pompalı , su basıncı yüksek ise pompasız cihaz tercih edilmelidir.

Pompa suyun basıncının yetersiz kaldığı yerlerde devreye girerek suyun basıncını yükseltir. Pompasız bir cihaz kullanabilmek için su basıncının en az 3,5 – 4 bar olması gerekmektedir.

Bu basınç değerinin altında kalan tüm yerlerde pompalı cihaz kullanılması gerekmektedir.

Ravent Cool – Express Water

Pompalı Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılmalıdır?
Pompalı su arıtma cihazlarının kullanım alanları çoğunlukla su basıncının düşük olduğu bölgelerdir. Bu bölgelerde ki cihazların çalışabilmesi için en az 4 barlık su basıncına ihtiyaç vardır. Bu nedenle su basıncınız 4 barın altında ise pompalı Su Arıtma cihazı kullanılmalıdır. Bu şekilde Pompa aktif halde çalışacağı için cihazınıza gerekli su basıncını vererek daha rahat çalışılmasını sağlayacaktır.

Aquaplus Setra Serisi Cihazlarımız

Elektrikli Su Arıtma Cihazı Mı Pompalı Mı?
Aslında her ikisi de aynı anlama gelmektedir. Hiçbir farkı yoktur. Pompalı Su Arıtma cihazı yerine elektrikli su arıtma cihazı denilmektedir. Pompalı arıtma cihazının elektrikli çalışmasını nedeni basıncı düşük olan suyun daha tazyikli bir şekilde akmasını sağlar elektrikler gittiği takdirde kullanılabilir.

Sizlere tavsiyemiz Su Arıtma cihazı almadan önce Su basıncınızı öğrenin.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara