Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Neden Su Arıtımı?

21 Ekim 2019      1520 Okuma

Neden Su Arıtımı?

Dünya yüzeyinin %80’i sularla kaplı olmasına rağmen, bu suların ancak %3’ü içilebilir niteliklere sahiptir.

Özellikle İklim değişikliğinin neticesinde Su Kaynaklarımız giderek azalmaktadır, bu durum baraj göllerindeki suların azalmasına ve insani çevre faktörleri ile aşırı kirlenme sebebiyet vermektedir.

Dünyamızdaki Su kaynakları büyük tehlike altında olup, önümüzdeki 50 yıl içerisinde yeterli içme suyu bulamama insanoğlunun karşılaşacağı en büyük problemlerin başında olacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda ve günümüzde bölgemizde yağışların azalması buna bağlı olarak büyük su problemlerini getirmiştir. Bu olaylar bizlere musluklardan akan suyun bu kirlik nedenleri ile içme amaçlı kullanımlarda mutlaka arıtılması gerektiğini göstermiştir.

Nasıl Bir Su Arıtımı?

Klasik su arıtım cihazları, suda bulunan kaba pislik ve tortuların sudan ayrıştırılması için ideal ve ucuz çözümlerdir. Ancak, günümüz ağır sanayisinin kirlettiği içme suyu kaynaklarının bu tip cihazlarla temizlenebilmesi artık mümkün değildir. Suda bulunan yada bulunması muhtemel kimyasallar ve ağır metaller yüzünden oluşan kirlilik tehditlerine karşı, ev ve iş yerlerimizde rahatça kullanabileceğimiz yegane arıtma metodu Reverse Osmoz’dur. Bu tip bir arıtma cihazından çıkan suyu, gerek sağladığı hijyen ve gerekse yüksek su kalitesi sebebiyle gönül rahatlığı içerisinde içme suyu olarak kullanabilmekteyiz. Sizlere önerdiğimiz su arıtma cihazlarımız, Reverse Osmos metoduyla su arıtımı yapmaktadır.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım Sözüne Resimlerle Cevap

Ev tipi su arıtma cihazı tavsiyesini neden yapıyoruz? Şehir suları yoğun tortu oluşturur, çeşmeleriniz den akan duru görünen suyun masum olmadığını göstermek için aşağıdaki resimlere bakmanız yeterli olacaktır. 3-6 Aylık periyot içerisinde ilk baştaki 5 micron Sedimet (tortu) filtresi, tuttuğu tortular açıkça görünmektedir.

3 Aylık periyotta tutulan Çamur (Sediment Filtre)

Şekilde göründüğü gibi ilk 3-5 ay kullanımdaki filtrenin ne kadar tortu çamur tuttuğu gözle görünmektedir beyaz renkli filtre kahverengi toprak rengini almış, suda gözle görünmeyen tortuları Sediment filtre üzerinde tutarak sizlerin sağlığını korumaktadır, su arıtma cihazının önemi ve tavsiyesi bu sebeplerden kaynaklanmaktadır.

6 Aylık periyotta tutulan Çamur (Sediment Filtre)

ikinci resme baktığımızda tam olarak 6 ay sonra filtrelerin üzerinde tutmuş olduğu kirliliği açıkça görüyoruz su arıtma cihazlarındaki filtrelerin tutmuş oldukları tortular filtre üzerinde kalır bu filtrelerin değişim sürelerinin gelmiş olduğunu açıkça göstergesidir.

1 Yıllık periyotta tutulan Çamur (Sediment Filtre)

Bu resimde de 1 yıllık kullanılmış filtre görüyorsunuz, bu su arıtma cihazı filtreleri bölgemiz ve çevre illerimizdeki çeşitli su arıtma cihazından çıkan filtrelerdir, belediyeler suların ne kadar temiz ve içilebilir olduğunu savunsa da filtreler hiç de öyle demiyor.

Su arıtma cihazı tavsiyesi olarak gösterebileceğimiz yegane ürünümüz Setra Serisi Su Arıtma cihazımızdır. 2022 yılında en çok satılan ve Müşterilerimiz tarafından  memnun kalınan ürün olarak tavsiye edebiliriz. 6 Aşamalı düşük basınçlarda dahi enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyecek olan cihazımız son teknoloji ile üretilmiştir. NSF ve FDA sertifikası ile taçlandırılırmış bu ürünümüz, Piyasadaki diğer Markalara göre Üzerindeki Filtre kalitesi ile farklı bir tasarım ve Leziz içimi ile benzersiz bir üründür.

Ters Osmos Teknolojisi Nedir

Zararlı elementlerin suyun içinden çıkarıldığı gibi yararlı elementleri de suyun içerisinde bırakmaktadır.

İçerisinde potasyum, kalsiyum gibi yararlı maddelerin olduğu suyunuz gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.  Aynı zamanda da kireç, nitrat ve Arsenik gibi vücuda zararlı olabilecek maddeleri dışarı atar.

Membran teknolojisi sayesinde elementleri ayrıştırarak Suyunuzu içilebilecek seviyeye getirerek çeşmemizden akan suyu zararlılardan arındırır.

Evsel su arıtma cihazlarımız olan Aquaplus Serisi Arıtma cihazlarımızdan güvenli bir şekilde kendi suyunuz kendiniz üretebilirsiniz.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara