Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Neden Su Arıtımı?

21 Ekim 2019      460 Okuma

Neden Su Arıtımı?

Dünya yüzeyinin %80’i sularla kaplı olmasına rağmen, bu suların ancak %3’ü içilebilir niteliklere sahiptir.

Özellikle aşırı kirlenme ve buharlaşma sebebiyle sularımız tehlike altında olup, önümüzdeki 50 yıl içerisinde yeterli içme suyu bulamama insanoğlunun en büyük problemi olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda ve günümüzde de Adıyaman’ın yaşadığı büyük su problemleri, bizlere musluklardan akan suyun içme amaçlı kullanımlarda mutlaka arıtılması gerektiğini göstermiştir.

Aquaplus Setra Serisi Cihazlarımız

Nasıl Bir Su Arıtımı?

Klasik su arıtım cihazları, suda bulunan kaba pislik ve tortuların sudan ayrıştırılması için ideal ve ucuz çözümlerdir. Ancak, günümüz ağır sanayisinin kirlettiği içme suyu kaynaklarının bu tip cihazlarla temizlenebilmesi mümkün değildir. Suda bulunan yada bulunması muhtemel kimyasallar ve ağır metaller yüzünden oluşan kirlilik tehditlerine karşı, ev ve iş yerlerimize de rahatça kullanabileceğimiz yegane arıtma metodu Reverse Osmoz’dur. Bu tip bir arıtma cihazından çıkan suyu, gerek sağladığı hijyen ve gerekse yüksek su kalitesi sebebiyle gönül rahatlığı içerisinde içme amaçlı kullanabilmekteyiz. Sizlere önerdiğimiz su arıtma cihazlarımız, Reverse Osmos metoduyla su arıtımı yapmaktadır.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım Sözüne Resimlerle Cevap

Ev tipi su arıtma cihazı tavsiyesini neden yapıyoruz? Şehir suları yoğun tortu oluşturur her içtiğiniz sizlere duru görünen suyun masum olmadığını göstermek için aşağıdaki resimlerde açıkça görünmektedir. 3-6 Ay içerisinde ilk baştaki 5 micron tortu filtresi, karbon filtresi ve 1 micron sediment filtrenin tuttuğu tortular açıkça görünmektedir.

Çamurlu Su Arıtma Filtresi

Şekilde göründüğü gibi ilk 3-6 ay kullanımdaki filtrenin ne kadar tortu çamur tuttuğu gözle görünmektedir beyaz renkli filtre kahverengi toprak rengini almış, suda gözle görünmeyen tortuları supun filtre üzerinde tutarak sizlerin sağlığını korumaktadır, su arıtma cihazının önemi ve tavsiyesi bu sebeplerden kaynaklanmaktadır.

6 Aylık Su Arıtma Filtresi Kirlenme Miktarı

ikinci resme baktığımızda tam olarak 8 ay sonra filtrelerin üzerinde tutmuş olduğu kirliliği açıkça görüyoruz su arıtma cihazlarındaki filtrelerin tutmuş oldukları tortular filtre üzerinde kalır bu filtrelerin değişim sürelerinin gelmiş olduğunu açıkça göstergesidir.

Çamurlu 12 Aylık Filtre

Bu resimde de 1 yıllık kullanılmış filtre görüyorsunuz bu su arıtma cihazı Adıyaman ve çevresindeki su arıtma cihazından çıkan filtrelerdir, belediyeler suların ne kadar temiz ve içilebilir olduğunu savunsa da filtreler hiç de öyle demiyor.

Su arıtma cihazı tavsiyesi olarak gösterebileceğimiz yegane ürünümüz Lexus Su Arıtma cihazımızdır. 2020 yılında en çok satılan ve memnun kalınan ürün olarak sunulmaktadır. 6 filtreli ve düşük basınçlarda dahi enerjisinden hiçbir şey kaybetmeyecek olan cihazımız en son teknolojiler ile üretilmiştir. Doğal malzemeler ile üretim yaptığımız arıtma cihazımız günümüz koşullarında en çok tercih edilen organik ham maddeler ile üretilerek satışa çıkarılmıştır.

Express Water – Ravent Cooll

Ters ozmos teknoloji ile zararlı elementlerin suyun içinden çıkarıldığı gibi yararlı elementleri de suyun içerisinde bırakmaktadır. İçerisinde potasyum, kalsiyum gibi yararlı maddelerin olduğu suyunuz aynı zamanda da kireç, nitrat gibi vücuda zararlı olabilecek maddeleri de içermektedir. İşte bu elementleri içilebilecek seviyeye getirecek olan ters ozmos teknolojisi ile çeşmemizden akan suyu ev tipi su arıtma cihazımız Aquaplus Serisi Arıtma cihazlarımızdan herhangi birisi tavsiyemizdir güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara