Adıyaman Su Arıtım Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Sağlıklı Suyun Çocukların Gelişimine ve Sağlığına Etkisi Nedir?

27 Ağustos 2020      127 Okuma

Sağlıklı Suyun Çocukların Gelişimine ve Sağlığına Etkisi Nedir?
Günümüzden çok eski değil; sadece 2 asır önce toplumlar için temiz içme ve kullanma suyuna ulaşmak gerçek bir lükstü. Batı dünyasının başını çektiği sanayi devrimiyle gelen şehirleşmede, temiz suyun gerçek önemi, kentleri saran hastalık ve salgınlarla fark edildi. Kirli suya bağlı ölüm vakalarında, en büyük kayıplar ise maalesef çocuklarda görüldü.

Temiz içme ve kullanma suyunun hayati önemini fark eden Adıyaman Su Arıtım cihazlarındaki 11 yıllık deneyimini günümüze taşıyarak bugünün çocuklarına ve gençlerine de sağlıklı ve temiz suyu getirmeyi hedefliyor. Çünkü sağlıklı suyun çocuk gelişimine ve sağlığına ne derece etkili olduğunun farkındayız.

Express Water Pro 3,2 Su Arıtma Cihazı

Bebeklerde en erken 6. aydan itibaren verilmeye başlanan içme suyu ile bedenimiz aslında en taze, en savunmasız döneminde tanışıyor. Bebeklerin ve çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önce anne sütü geliyor; ek gıdalara geçildikten sonra ise bebekler için en önemli destek, belli oranlarda tüketilen temiz içme suyu oluyor.

Sağlıklı su tüketimi çocukların gelişim çağında ihtiyaç duydukları protein, karbonhidrat, yağ ve vitaminler kadar hayati önem taşıyor. Çünkü bedenimiz suyu, besin maddelerini ve oksijeni organlara taşmak, vücuttan toksik maddelerin arındırılmak ve tabii ki bağışıklık sistemini düzenlemek gibi temel fonksiyonlar için kullanıyor.

Aquaplus 3,2 Şeffaf Kasa Su Arıtma Cihazı

Öyle ki, uzmanların aktardığına göre içme suyunda arındırılmamış olan nitrat, kurşun gibi ağır metallerden bebek ve çocukların bağışıklık sistemi kolay etkileniyor ve çocuklarda fiziksel ve zihinsel gelişme bozuklukları ortaya çıkıyor. Zararlı maddelerden arındırılmamış içme suları, bebekler ve çocuklar tarafından tüketildiğinde ciddi böbrek sorunları, bağırsak hastalıkları gibi problemler de kaçınılmaz oluyor. Öte yandan doğru oranlarda tüketilen temiz ve sağlıklı içme suyu, çocuğun zeka gelişimine olumlu katkı sağlayarak, öğrenme becerilerine etki ediyor. Sağlıklı su tüketimini ihmal etmeyen çocukların, okul sıralarında yaşıtlarına göre daha aktif olduğunu uzmanlar da belirtiyor.

Çocuklarımızın her türlü etkiye açık olan bedenlerini hayata hazırlarken, sağlıklı ve doğru suyu seçmek de anne ve babalara düşüyor.

Sağlıklı bir gelecek için çocuğunuzun ağır metallerden, mikroorganizmalar ve kirleticilerden arındırılmış, güvenilir ve saf su içtiğinden emin olmak için bugün siz de Adıyaman Su Arıtım Cihazları ile tanışın!

Hem içme suyu olarak, hem de çocuğunuza hazırlayacağınız sıvı gıdalarda, meyve sularında ve leziz yemeklerinizde suyunuzu güvenle kullanın.

Adıyaman Su Arıtım cihazlarını detaylı incelemek için tıklayın…

Adıyaman Su Arıtım cihazı sahibi olmak için

Bizi arayın: 0552 361 0233

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtım

© 2021 Adıyaman Su Arıtım | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara