Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Sağlıkta Yeni Trend Su Detoksu!

27 Ağustos 2020      884 Okuma

Sağlıkta Yeni Trend: Su Detoksu!

SU Sağlıklı hayatın baş unsurlarındandır. Uzmanların yüzyıllardır dikkat çektiği Su bir şifa kaynağıdır aynı zamanda, Su içmeyi seviyor ya da sevmiyor olabilirsiniz, yeteri kadar su içiyor ya da içmiyor olabilirsiniz; Sağlığınız için ayda bir kez olmak üzere vücudu arındırmak, rahatlatmak ve dinlendirmek için Su detoks’u yapabilirsiniz.

Detoks nedir?

Detoks Latince kökenli bir kelime olan detoxification kelimesinin kısaltılmış halidir. Detoksifikasyon ise organizmanın zararlı olan toksik maddelerden temizlenmesi, arındırılması anlamına gelmektedir. En etkili Detoks türü de “Su Detoksu”.

Detoks Su Nasıl Hazırlanır?

Büyük bir sürahiye 8 su bardağı Arıtılmış Suya dörde kesilmiş 1 adet limon, halka halka kesilmiş 1 adet salatalık, 1 yemek kaşığı rendelenmiş taze zencefil, 1 adet misket limonu ve 10-15 adet nane yaprağı koyarak hazırlığımıza başlayabiliriz.

Ağzı kapalı olarak muhafaza ettiğimiz suyumuzu birkaç saat dinlendirip detoks Suyumuzu gün boyunca içebiliriz. Su detoksu yapmak istediğinizde hava sıcaksa, suyunuzun içine birkaç küp buz da atabilirsiniz.

Detoks su hazırlama

Eston Serisi Su Arıtma Cihazı

Su detoksu yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var…

Detoks Su’yunu nasıl su ile yapmalısınız?

Detoks Suyunuzu temiz ve sağlıklı sudan yapıyor olmanız önemli! Önerimiz Detoks Su’yunuzu arıtılmış su ile yapmanız, Kirli ve sağlıksız su ile hazırlanacak olan Detoks Su’yunun yarardan çok zararı olacaktır.

Su arıtma cihazlarının diğer avantajlarını öğrenmek ve bilgi almak için 0552 815 74 02 nolu müşteri hizmetleri hattımızdan bize ulaşabilir ya da web sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Detoks Su’yunuzu ne kadar sıklıkla yapmalıyız?

Uzmanlar su detoks’unu 15 günde bir yapılabileceğini söylüyorlar.

Su detoks’u yaparken başka hiçbir şey yemeyecek miyiz?

Su detoks’u yapmak demek başka hiç bir şey yememek demek değil. Sadece su detoks’u yaptığınız gün boyunca yağlı, ağır yemeklerden ve hamur işlerinden kaçının,

Su detoks’u yaparken spor yapabilir miyiz?

Düzenli olarak yaptığınız bir spor varsa devam edebilirsiniz yoksa bir saatlik yürüyüşler yapabilirsiniz.

Herkes su detoks’u yapabilir mi?

18 yaş sonrasında herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes su detoksu yapabilir. Hamileler ve 65 yaş üstü kişiler ise uzman kontrolünde su detoksu uygulayabilir.

Su ile yaşanacak sağlıklı günler dileriz.

Makale Yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara