Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Suyunuzu Hangi Maddelerden Arıtıyoruz?

Su sağlığımız için gerekli olan, yaşam kaynağımız ve yaşamımızı sürdürebilmemiz için gerekli en önemli bir sıvıdır.

Arıtılmamış sular içmek, sağlığımıza büyük zararlar verir. Arıtılmamış suyun tadı ve kokusu kötü olur. Ayrıca  yüzeye çıktıktan sonra Suya karışan Arsenik, Cıva, Asitik’ler Kanserojenler, İnsanların atıkları foseptikler, Suda çözünürler; Bu kirleticilerin içinde bulunan mikroskobik organizmalar ve bakteriler ciddi hastalıklara neden olmaktadır.

Adıyaman Su Arıtma Sistemleri, Çeşmenizden akan suyun arındırılmasına yani kaynağından çıktığı ilk haline getirmek için kirleticilerin giderilmesine ve güvenli, sağlıklı su içmeye yardımcı olurken aynı zamanda suyun tadını da lezzetli bir hale getirir.

Adıyaman Su Arıtma Sistemleri suyunuzu şu maddelerden arındırıyor:

Kloru Filtreleme: Çoğu belediyenin su hizmetinin başında, içme suyunu arıtmak için klor kullanmaktadır. Çünkü suyu bakterilerden korumanın en ucuz ve kolay yolu klor kullanmaktır. Suya karışması muhtemel olan kanalizasyon suları ve Kolibasili mikrobu ve türevlerinden korumak için kullanılan klor, bakterileri öldürmek için etkili bir yol iken, maalesef bazı yararlı mineralleri de ortadan kaldırır. Klor, çok iyi bir dezenfektan olsa bile, suyun kokmasına ve tatsız olmasına neden olabileceği gibi bazı metallerle de reaksiyona girerek tehlikeli bileşikler oluşturabilir. Ayrıca Klorun bir kimyasal olması ve suya karışması nasıl ki sudaki canlılığı yok ediyorsa, bizimde yaşayan bir canlı organizma olduğumuz gerçeğini bilmemiz gerekmektedir.  Adıyaman Su Arıtma aktif karbon filtreleri, klor kokusunu ve suda çözünmüş olan bu kimyasal tehlikeyi giderir ve suyun tadını iyileştirir.

Tortu Filtre: Sudaki kiri, pası, kili, çamuru ve planktonları, karıncaları ve canlıları ve parçacıkları diğer döküntüleri gidermek için 5 mikron Spun (Tortu) filtreler kullanılır. Supun filtre, oluşacak tortuları gidererek, suyun güzel bir tada sahip olmasını ve berraklaşmasını sağlar ve kokuyu giderir.

Bakteri Filtre: Adıyaman Su Arıtma filtreleri, sudaki zararlı bakteri ve parazitleri içme suyundan uzak tutmaktadır. Bir bağırsak enfeksiyonu olan giardiyaz hastalığı, ishale neden olan ve 6 haftaya kadar sürebilen bir hastalık türüdür. Hastalığa neden olan bu ve buna benzer tüm mikroskobik parazitler su arıtma sistemleri ile filtrelenmektedir.

Kirecin Önlenmesi Membran Filtre: Ülkemizdeki Karstik Dağ oluşumlarından dolayı hemen hemen bütün bölgelerimizde Sudaki Kireç büyük sorun oluşturmaktadır. Su arıtma sistemleri, tüm ev aletlerinde oluşabilecek kireci önler ve suyun tadını bozmasına izin vermez. Ev aletlerinde oluşabilecek kirecin önlenmesi maliyet olarak da kişiye yarar sağlayacaktır. Diğer taraftan insan vücudu içinde Kireç çok zararlıdır.  Fazla miktarda Kireç organizmamızın ileriki yıllarda eklem yerlerinde kireçlenmeye ve damar yollarında tıkanmalar neden olacaktır.

Adıyaman Su Arıtma Sistemleri teknolojisi ayrıca, suyunuzda korozyon kontrolünü sağlar, ağır metallerin yok olmasını ve atık suyu göndererek sağlamaktadır. Adıyaman Su Arıtma, suyunuzu bu maddelerden arındırarak hem sağlığınızı korur hem de kaliteli bir yaşam sunar. İyi günlerde Kullanın.

Makale yazarı ; Adıyaman Su Arıtma

© 2023 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara