Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

Musluk Suları Zehir Saçıyor!

23 Eylül 2019      957 Okuma

klorlu suları içmeyin

Musluk Suları Zehir Saçıyor!

Halk diliyle çeşme suyu da denilen musluklardan akan su kireçlidir. Özellikle çay demlerken çayın dibinde oluşan kireçlenmeye baktığınızda daha net fark edeceksinizdir.

Kireçli Suyun Zararları

Kireçli su; arıtılmamış olan birçok farklı mineral yer alan suya denir. Bu tür sebeplerden dolayı kireçli su asidik özellikler göstermektedir. Çeşme suyunun oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksek olduğundan çok fazla zararlı maddeler bulunmaktadır. Musluk suları cildimize zarar verir, hastalıkların en başında yer alır. Vücudumuzda bulunan hücrelerin yapısı alkalidir. Vücudumuzda oluşan olaylar sonucunda asit oluşur. Sağlığımız açısından bu asitlerin vücutta birikmemesi gerekmektedir. Birikmesi durumu sağlığımız açısından büyük tehdit oluşturur. PH değeri 7-8 civarı olmalıdır fakat musluk sularının içinde tehlikeli farklı  maddeler bulunduğundan dolayı PH değeri düşüktür. Kireç, çeşme sularını sertleştirmektedir ve buna sebep olan iki madde magnezyum ile kalsiyumdur. Bu maddeler vücuda girer girmez depolanmaktadır. Bunun sonucunda böbreklerde taş oluşması, damar tıkanıklıkları gibi ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Musluk su ile el veya yüz yıkanıldığı taktirde ciltte sertleşmeler görülecektir.

Su Kireçten Nasıl Temizlenir?

Kireçli sulardan kurtulmanın en iyi yolu alkali su arıtma cihazları kullanmaktır. Zararlı maddeleri temizleyerek sağlıklı ve temiz su tüketmenize yardımcı olur. Sağlık uzmanlarının birçoğu da kireçli sular için mutlaka alkali su arıtma cihazının kullanılmasını tavsiye etmektedir.

© 2024 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemler | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara