Adıyaman Su Arıtma Evsel ve Endüstriyel Sistemler

ADIYAMAN’IN SİNCİK İLÇESİNİN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde su şebekesinin donması nedeniyle yaşanan içme suyu sıkıntısı giderildi.
Sincik ilçe Belediye Başkanı Mehmet Korkut, Belediye personeli ile birlikte ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılayan kasap deresindeki su kaynağına gitti. Çetin kış şartlarına rağmen ilçenin su sıkıntısını gidermek için yaklaşık 2 kilometre yürüyerek içme suyu kaynağına gittiğini belirten Başkan Korkut, belediye personeli ile birlikte donma sonucu arıza veren su şebekesini tamir ederek ilçeye içme suyu verdiklerini söyledi.

Korkut, “İlçemizin su kaynağı olan kasap deresinde bulunan çeşmeler ve sondaj kuyularından elde edilen su, mevsimin kurak geçmesi nedeniyle yeterli değil. Bu nedenle dere suyu ilave edildi. Derenin de donmasıyla su sıkıntısı meydana geldi.

Önceki senelerde kışın kaynaklar yeterli geldiğinden dere suyu ilave edilmemiş, sadece yaz aylarında ilave ediliyormuş. Bu yıl hem kuraklık hem de derenin donması su sıkıntısının ana nedenidir. Bugün donan su şebekesini onarmak ve açıkta olan boruların üzerini kapatmaları için belediyemiz personelleri ile Kasap Deresindeki su kaynağına gittim. Donan boruları yenileri ile değiştirerek akşam saat 21 civarı ilçeye su verildi. Kalıcı çözüm, devam eden Beran su hattı inşaatının bir an önce bitmesidir. Belediye kasasından para çıkmadan tamamı hibe olacak şekilde 5.4 milyon TL kaynak sağlanmış durumdadır” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

© 2022 Adıyaman Su Arıtma Evsel & Endüstriyel Sistemleri | Tüm hakkı saklıdır.

Hemen Ara